Для вас батьки!


Рекомендації батькам учнів 4-х класів

  1. 1. Намагайтеся створити умови, які полегшать навчання вашій дитині:
    – Побутові: добре харчування, правильний режим, повноцінний сон, спокій, затишне та зручне місце для занять;
    – Емоційні: проявляйте віру в можливості дитини, не втрачайте надію на успіх, радійте найменшим досягненням, висловлюйте любов та терпіння в очікуванні успіху, у випадку невдачі не ображайте дитину;
    – Культурні: забезпечте дитину довідниками, словниками, посібниками, книжками за шкільною програмою.

    2. Щоденно цікавтеся шкільними справами дітей, проявляйте увагу та терпіння. При цьому не обмежуйтеся черговими запитаннями: «Що отримав?», «Як справи?», а розпитуйте про почуття, настрій, проявляйте емоційну підтримку.
    3. Активно слухайте свою дитину, адже доведено, що непочута розмова може викликати психічну травму. Нехай вона перекаже прочитане, побачене, поділиться враженнями про пережите.
    4. Регулярно знайомтесь з розкладом уроків, факультативів, гуртків, додаткових занять не лише для контролю, а й для надання можливої допомоги.
    5. Не скупіться на похвалу, помічайте навіть незначні, на Ваш погляд, досягнення дитини, її успіхи. При зустрічі з невдачами у навчанні намагайтеся розібратися разом, знайти вихід, передбачити наслідки дій. Не залякуйте дитину, страх ніяким чином не активізує її діяльність.
    6. Розвивайте та заохочуйте цікавість дитини, задовольняйте її потреби у знаннях. Давайте дитині більше інформації.
    7. Не залишайте без уваги вільний час дитини, допоможіть зробити його корисним та змістовним, приймайте участь у його проведенні.
    8. Купуйте та даруйте книжки і розвивальні ігри. Читайте вголос, пропонуйте дитині почитати Вам, обговорюйте прочитане. Визначайте з нею програму читання на тиждень, місяць та допомагайте втілювати її, заохочуйте виконання. Слухайте свою дитину: нехай вона переказує те, що треба вивчити та запам’ятати.
    9. Не порівнюйте свою дитину та її успіхи з іншими, краще порівняйте її з самою собою – це обнадіює. Пам’ятайте, що у центрі уваги батьків повинна бути не лише оцінка, а й знання, навіть якщо ними скористатися сьогодні не вдалося. Тому думайте про майбутнє та пояснюйте дітям, де і коли можна буде використати здобуті знання.
    10. Не говоріть погано про школу, не критикуйте вчителів у присутності дитини, формуйте в неї позитивне ставлення до школи та навчання.
    11. Приймайте участь у справах класу та школи. Дитині буде приємно, якщо школа стане частиною і Вашого життя. Ваш авторитет підвищиться.

























                                                                       
  

Комментариев нет:

Отправить комментарий